Lõppastme koolitus

Lõppastme koolituskursused toimuvad Tallinnas. Teooria toimub aadressil Maakri 28 A, Tallinn 10145.

Lõppastme koolituskursuse maksumus: 1500.-
Hind sisaldab 5 teooriatundi (1 tund = 45 minutit) ja minimaalselt 8 sõidukorda (1 sõidukord = 25 min).

Lõppastme koolituskursusele registreerumine
Registreerimisel palume tasuda ka lõppastme koolituskursuse maksumus.
Teiega võetakse ühendust, kui lõppastme koolitusele on registreerunud vähemalt 10 inimest.


Lõppastme koolitus tuleb läbida 23 kuu jooksul alates esmase juhiloa saamisest

Lõppastme koolitusele registreerumiseks tuleb esitada:

  1. esmane juhiluba
  2. varem väljastatud autokooli tunnistus

Enne esmase juhiloa vahetust juhiloa vastu peab esmase juhiloa omanik läbima koolitaja juures juhi lõppastme koolituse.

Lõppaste algab pärast esmase juhtimisõiguse omandamist ja kestab 23 kuud. Lõppaste hõlmab koolitaja juures omandatud sõiduoskuse iseseisvat edasiarendamist ja enesehinnangu väljakujundamist teeliikluses.

Lõppastme jooksul peab juht läbima koolitaja juures juhi ohutu liiklemise ja riske vältiva sõiduoskuse süvendamise koolituse. Selle käigus toimub juhi sõiduoskuse ja käitumise hindamine, viimistletakse tema üldisi sõiduoskusi ning sõitu pimeda ajal ja libedal teel.

Esmase juhtimisõigusega juhi lõppastme koolituskursuse eesmärk on juhi ohutu liiklemise ja riske vältiva sõiduoskuse süvendamine, teisi liiklejaid arvestava ning säästliku ja keskkonnasõbraliku sõiduviisi propageerimine.

Samuti anda tulevasele juhile valmidus ohtlikku olukorda ette aimata (ennustav mõtlemise viis), seda vältida ja tõkestada selle teket ning ootamatult tekkinud ohuolukorras osata õigesti toimida, et liiklusõnnetuse tagajärgi võimalikult kergendada.

Lõppastme koolituse käigus täiendatakse juhiomast tähelepanuvõimet, ennustavat mõtlemis- ja sõiduviisi, riskiolukordade etteaimamise oskust, juhioskuse arenemisega kaasnevate riskide vähendamise oskust ning arendatakse rasketes (nt pimeda ajal ja libedal teel sõit) ning riskiolukordades tarvilikku sõiduoskust.

Lõppastme õpingutel selgub, kas juhi teadmised, oskused ja hoiakud on arenenud kaitsliku sõidukijuhtimise tasemele.

Kaitslik juhtimine on juhi oskus täpselt orienteeruda pidevalt muutuvas liikluses, näha olukorda enda ees ja ümber, selgitada välja silmnähtavaid ohte, aimata ohuolukordi ette, vältida riske ja tegutseda äkkolukordades õigesti.

Juht saab oma oskustest ja võimetest reaalse pildi, tunnetades auto teelpüsivuse piiri. Tüüpilistes riskiolukordades tegutsemise harjutamine annab oskuse ootamatuste korral liiklusõnnetust vältida.

Juhikoolituse lõppastme õppeaineid ja minimaalne maht

Juhikoolituse lõppaste hõlmab järgmisi õppeaineid
LÕPPASTME KOOLITUS
Teooriaõpe Sõiduõpe
Jrk nr Põhiteema Õppe- tundide arv Jrk nr Põhiteema Sõidu- kordade arv
391. Säästliku ja keskkonnasõbraliku ning teisi liiklejaid arvestava sõiduviisi kujundamine. 2 341. Sõiduoskuse hindamine ja viimistlemine lõppastmes  
41. Libedasõidu riskivältimise õpe 3 36. Libedasõidu riskivältimise harjutused 6
  Õppetunde kokku 5   Õppetunde kokku 8

Teoreetilise teema number on paaritu, praktilise õppuse teema number aga paaris. Õppekava teemade järel on toodud nii teooriaõppe kui sõiduõppe osas õpingute minimaalsed mahud.

Sõiduoskuse hindamine lõppastme koolituses

Lõppastme koolitusel hindab õpetaja koossõidu käigus Teie tugevaid ja nõrku külgi.

Hindamise alusel võib õpetaja soovitada Teile mõnede olukordade harjutamist, teatud asjaoludele tähelepanu pööramist või isegi õpetajaga koos õppimist.

Selliste hindamismeetoditega saab selgitada Teie tegelike oskuste taset, sõidukogemuse arenemisega kaasnevaid uusi riske ning motiveerida Teid hindama oma sõiduoskust ja seda edasi arendama.