Kütusekulu arvutamine

Kütusekulu ligikaudne sõltuvus kiirusest ja käigust. Pea arvestust kütusekulu kohta.

Tangitud liitrid (l) Sõidetud kilomeetrid (km) Kütusekulu 100 kilomeetri kohta keskmiselt
20 liitrit


Valem

Kütusekulu arvutamine: tangitud liitrid x 100 : sõidetud kilomeetrid = N liitrit 100 kilomeetri kohta keskmiselt


10 nippi, mis muudavad autosõidu säästlikumaks

Teie autojuhtimisstiil ei mõjuta mitte üksnes teid, teie perekonda ja teisi. See mõjutab ka meie keskkonda. Euroopa naftatööstused ja Euroopa Komisjon tutvustavad teile tõhusaid autojuhtimisvõtteid, mis aitavad kütusekulu vähendada ning soodustavad puhtama ja turvalisema elustiili omandamist. Loodame, et teil on neist nippidest kasu

  1. Hooldage oma autot hästi ja kontrollige regulaarselt õlitaset. Hästi hooldatud auto töötab tõhusamalt ja eraldab vähem süsinikdioksiidi (CO2).
  2. Kontrollige iga kuu rehvide rõhku. Alarõhuga rehvid võivad kütusekulu kuni 4% suurendada*.
  3. Eemaldage pagasiruumist ja tagaistmetelt üleliigsed esemed. Mida raskem on auto, seda rohkem peab mootor tööd tegema ja seda rohkem kütust kulub.
  4. Pange aknad kinni, eriti suuremal kiirusel sõites, ja eemaldage tühjalt seisvad katuseraamid.See vähendab tuuletakistust ja võib kahandada kütusekulu ning CO2-emissiooni kuni 10%**.
  5. Kasutage õhukonditsioneeri üksnes vajadusel. Konditsioneeri asjatu kasutamine tõstab kütusekulu ja CO2-emissiooni kuni 5%**.
  6. Alustage sõitmist peatselt pärast mootori käivitamist ning lülitage mootor välja, kui peatute rohkem kui minutiks. Tänapäevased mootorid on ehitatud nii, et on kõige tõhusamad just siis, kui alustad sõitmist kohe pärast sisse istumist.
  7. Sõitke mõistlikul kiirusel, ja mis peaasi, sõitke ühtlaselt. Iga kord, kui te ootamatult kiirendate või pidurdate, tarbib mootor rohkem kütust ja tekitab rohkem süsinikdioksiidi.
  8. Vahetage käiku võimalikult varakult. Kõrgemad käigud (neljas, viies ja kuues) on kütusekulu seisukohast kõige ökonoomsemad**.
  9. Püüdke liiklusvoolu kulgu ette aimata. Jälgige liiklust võimalikult palju ette, et vältida asjatut pidurdamist ja kiirendam
  10. Jagage võimalusel autot töökaaslaste ja sõpradega. Nii aitate kaasa ummikute ja kütusekulu vähendamisele.

* Rahvusvaheline Energiaagentuur
** Euroopa Komisjon

Täpsemat infot leiate aadressilt: http://www.savemorethanfuel.eu/